Rusëve u hy frika në palcë

Autori:Avdyl Pajaziti

Rusia është përballur me një fenomen të çuditshëm, në qiellin e saj është parë një ndriçim i çuditshëm, i cili ka sjellë një frikë dhe habi tek të gjithë banorët. Për këtë fenomen janë hedhë shumë hipoteza ndër të cilat dhe fakti se ky mund të jetë një aktivitet i jashtëtokësorëve.

Ngjarja është regjistruar mëngjesin e të hënës rreth 00:39, në zonën e Stavropol në Rusinë jugore, ku ekspertët janë shprehur se drita e kaltërt në të bardhë të lehtë, nuk është e natyrshme.

Dëshmitarët kanë pohuar se shkëlqimi i çuditshëm nuk është shoqëruar me ndonjë zë, por ka ndriçuar gjithë qytetin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ruseve-u-hy-frika-ne-palce/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala