Rruga Prishtinë-Hani i Elezit e pakalueshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë ditës së sotme, nga ora 10:00 deri në 16:00 mbyllet rruga nacionale N2 Hani i Elezit – Prishtinë do të jetë e bllokuar në Grykën e Kaçanikut.

Këtë do ta bëjë Ministria e Infrastrukturës, që, siç thotë, me qëllim të largimit të erodimeve, pasi që njëra korsi e saj është jashtë funksionit.

Për t’u kryer kjo punë nga kompania e mirëmbajtjes në rajonin e Ferizajt, do të jetë Policia e Kosovës, e cila duhet t’i mbështesë në rregullimin e trafikut.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rruga-prishtine-hani-i-elezit-e-pakalueshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala