Rruga e ngushtë ka semafor… që të mos përplasen njerëzit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka një rrugë në Pragë, që është kaq e ngushtë, sa është vendosur një semafor për njerëzit, që ata të mos përplasen.

Një turist tha se ka mbetur i habitur.

Ai shton se megjithatë njerëzit e shëndoshë nuk mund të kalojnë.

rruga1

Vinarna Certovka includes a series of stone steps leading from the U Luzickeho seminare street to the edge of the Certovka canalAlthough the traffic lights were installed for convenience of pedestrians, they have become a tourism attraction in their own rightLocated between two houses, it is almost impossible for more than two people to squeeze past each other as they travel through the passage

/mapo.al

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rruga-e-ngushte-ka-semafor-qe-te-mos-perplasen-njerezit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala