Rrjeti i Grupit të Grave kërkon drejtësi për vrasjen e 39 vjeçares në Therandë

Autori:Gazeta Fjala

Rrjeti i Grupeve tё Grave tё Kosovёs (RrGGK) ka shprehur shqetёsimin për rastin e vrasjes sё gruas  39 vjeçares nga bashkёshorti me 23 tetor në Therandё, i cili gjithashtu i shkaktoi plagё tё rёnda edhe vajzёs sё tyre.

“RrGGK kёrkon nga institucionet qё sa mё shpejtё tё sigurojё drejtёsinё”, shkruan në reagimin e këtij rrjeti.

Sipas këtij grupi shqetёsuese është edhe mosreagimi i policisё atёhere kur e ndjera ka kёrkuar disa herё ndihmёn e tyre, para se tё vritej.

“Policia e Kosovёs duhet tё shqyrtojё rastet e dhunёs nё familje seriozisht dhe tё veprojё menjёherё sepse nё tё kundёrtёn, dhuna nё familje mund tё pёrfundojё nё vrasje sikurse ndodhi nё Therandё dhe sikurse ndodhi edhe me rastin e Diana Kastrati”.

“Institucionet e Kosovёs duhet tё dёrgojnё mesazh tё fortё qё dhuna ёshtё e ndaluar edhe nё hapёsirat private dhe tё kёrkojnё dёnimin qё meriton me ligj pёr vrasёsin”, vazhdon reagimi transmeton Gazeta Fjala.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrjeti-i-grupit-te-grave-kerkon-drejtesi-per-vrasjen-e-39-vjecares-ne-therande/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala