Rritja ekonomike 2016, Mali i Zi do të kryesojë në Europën juglindore

Autori:Avdyl Pajaziti

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka parashikime të zymta për rritjen ekonomike globale gjatë vitit të ri ku sapo hymë.

Por pavarësisht kësaj, vendi që do të kryesojë me rritjen ekonomike për 2016-n do të jetë Jemeni me 11.6 për qind.

Në vend të dytë do të jetë Turkmenistani, ndersa më pas do të vijnë Butani dhe Mianmari.

Ndërkohë në rajonin tonë, rritjen më të madhe do ta ketë Mali i zi, me 4.9 për qind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rritja-ekonomike-2016-mali-i-zi-do-te-kryesoje-ne-europen-juglindore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala