Rritet dinari

Autori:Avdyl Pajaziti

Këtë të Hënë, dinari serb ka arritur vlerën më të madhe ndonjëherë, duke fituar prej Euros edhe një 0.3 përqindësh, raportojnë mediat serbe.

Tani për tani kursi i këmbimit mes euros dhe dinarit është 120.1681 dinarë për një Euro,shkruajn mediat serbe.

Kjo vlerë është më e larta e vitit në raport me euron, njoftojnë ekonomistët serb.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rritet-dinari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala