Rrihen refugjatët shqiptarë dhe eritreanë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Suhl të Thuringenit, Gjermani, policisë i është dashur të ndërhyjë dy herë në dy rrahje masive në mes të azilkërkuesve shqiptarë dhe atyre eritreanë që kanë ndodhur të enjten.

Fillimisht rrahja ka shpërthyer në mes të dy grupeve të vogla qendër të qytetit, ka njoftuar policia e cila ka arritur t`i ndajë, shkruajnë mediet gjermane, transmeton albinfo.ch.

Por pas një ore e gjysmë policia sërish është alarmuar. Kësaj here rrahja ka ndodhur në qendrën e pranimit të azilkërkuesve në mes të dy grupeve prej rreth 20 azilkërkuesve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrihen-refugjatet-shqiptare-dhe-eritreane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala