Rrihen aktivistët e AAK-së brenda stacionit policor

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës ka përdorur dhunë ndaj aktivistëve të AAK-së edhe brenda në stacion të policisë.

AAK thekson se në mesin e të rrahurve keq është edhe Armend Loshaj, i lindur me 1996, i cili është arrestuar pa qenë i përfshirë në akte të dhunshme dhe është rrahur, brenda stacionit policor, gjë që është shkelje e rëndë e detyrave të policisë dhe drejtave të njeriut.

“Keqtrajtimin e tij fizik e ka konfirmuar edhe avokati i tij. Drejtori i policisë dhe Ministri duhet që urgjentisht të japin sqarime për dhunën që policia po e përdorë brenda objekteve të saj. Polica duhet ta kryej detyrën e jo të shndërrohet në polici të politike. AAK do të ushtrojë padi kundër policëve dhe urdhërdhënësve të tyre për dhunë ndaj qytetarëve që i mban në paraburgim. Ligji nuk mbrohet duke përdorur kërbaçin ndaj fëmijëve dhe qytetarëve të pambrojtur!”, thuhet në reagimin e AAK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrihen-aktivistet-e-aak-se-brenda-stacionit-policor/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala