Rrëzohet një aeroplan në Serbi (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Dy persona e kanë humbur jetën pasi është rrëzuar një aeroplan në aeroportin ‘Eçka’ të Zrenjaninit në Serbi.

AEROPLANI

Piloti dhe një student që mësohej për tu bërë pilot janë dy viktimat e këtij aksidenti në pjesën më veriore të shtetit fqinj të Kosovës, njoftojnë mediat serbe.

Sipas një portali serb, fjala është për aeroplanin e llojit Cesna 310, që përdorej nga shkolla për pilot, ‘Pegaz Pilot Academy’, me bazë në Beograd.

Për pilotin raportohet se është një pilot me karrierë të gjatë në ushtrinë jugosllave, ndërsa i njëjti thuhet se ka shërbyer edhe në ish republika jugosllave, si Kroaci, Mal të Zi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrezohet-nje-aeroplan-ne-serbi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala