Rrëzohet një aeroplan në Francë – 147 të vdekur

Autori:Avdyl Pajaziti

Një aeroplan i tipit AirBus, A320, është rrëzuar pak çaste më parë në Francën Jugore.

Gazeta gjermane, BILD, shkruan se dyshohet të kenë vdekur 142 persona dhe 5 anëtarë të ekuipazhit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrezohet-nje-aeroplan-ne-france-147-te-vdekur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala