Rrëzohet bina në “Adem Jashari”

Autori:Avdyl Pajaziti

Bina që ishte rregulluar për ceremoninë e varrimit të Isa Boletinit në Mitrovicë është rrëzuar, raporton Koha Ditore.

Bina ishte e vendosur në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Kjo ka ndodhur si pasojë e erës së fortë.

Në ndërkohë në stadium ka arritur arkivoli me mbetjet mortore të Isa Boletinit.

Arritja e arkivolit është pritur me thirrjet “Shqipëri etnike” dhe “Sa mirë me qenë shqiptar arrin”.

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrezohet-bina-ne-adem-jashari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala