Rreziqet e luftës në jetën e një qytetare të Prishtinës [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Pavarësisht rrezikut që i kanosej nga forcat serbe, Nusrete Shkodra nga Prishtina thotë se ajo ishte mundësia e vetme për të blerë ushqim për familjen e saj, së bashku me dy familjet tjera që i kishte strehuar në shtëpi, në vitin 1999.

Për Klan Kosovën, ajo i rrëfen përjetimet e luftës.

Ajo ka rrëfyer se si nëpër krismat e pushkëve dhe rrezikun që i është ekspozuar gjatë daljes së saj në qytet, për të furnizuar familjen e saj e dy të tjera që i kishte strehuar në shtëpi.

Zonja Shkodra tregon edhe për një ballafaqim me policinë serbe./Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rreziqet-e-luftes-ne-jeten-e-nje-qytetare-te-prishtines-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala