Rrethohen institucionet e Kumanovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se janë shtuar forcat e sigurisë pranë institucioneve në Kumanovë.

Në kuadër të këtij plani, janë bllokuar edhe rrugët për lëvizjen e makinave nga xhamia e qytetit deri tek pjesa e poshtme drejt qendrës, pasi që aty janë edhe shumica e institucioneve, si komuna, gjykatat dhe sekretariati i punëve të brendshme.

Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski deklaroi se këto masa janë pjesë e sigurisë në Kumanovë dhe se në këtë pjesë janë të locuara pjesa më e madhe e institucioneve.

Të punësuarit në këto institucione dhe qytetarët kanë theksuar se nuk ka pengesa në lëvizjen e qytetarëve dhe se ata normalisht kanë kryer punët e tyre.

Prania e forcave policore dhe bllokimi i rrugëve ka ndodhur prej mbrëmë para mesnate, ku një pjesë e qytetarëve përmes rrjeteve sociale kanë ngritur panikë dhe shqetësim të madh në qytet.

Kësaj i kanë paraprirë edhe disa portale duke raportuar se gjoja ka pasur sulm kërcënues ndaj sekretariatit të punëve të brendshme në Kumanovë.(INA)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrethohen-institucionet-e-kumanoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala