Rreth 703 mijë vetura me defekt

Autori:Avdyl Pajaziti

Fiat Chrysler po tërheq rreth 703 mijë vetura SUV dhe karvan që të rregullojë defektin në çelësin ndezës. Ky defekt në këtë seri veturash në mënyrë të papritur mund të fikë motorin, sipas dokumenteve të postuara nga rregullatori amerikan i sigurisë. Tipat që do të tërhiqen përfshijnë Dodge Grand Caravan dhe Chrysler Town, modele të vitit nga 2008 deri me 2010.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rreth-703-mije-vetura-me-defekt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala