“Rrejti i grupit të grave” edhe “Lobi për barazi gjinore” dhuruan fustane

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbledhja e fustaneve nga iniciativa “Mendoj për ty” po vazhdon . Te enjten kësaj iniciativë ju bashkëngjitën mbi 300 gra , nga “Lobi për Barazi Gjinore në Kosovë” dhe “Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës”  i dhuruan fustanat  në prani të Presidentes, Atifete Jahjaga që i kanë mbledhë për të kontribuar në instilacionin artistike “Mendoj për ty”  të artistes Alketa Xhafa-Mripa.

Kjo iniciativë do të vazhdon deri më 8 Qershore ky do të përmbyllet përfundimisht në Prishtinë në mënyrë simbolikë më fustane do të behët një instilacion.

11358801_1070440102984045_1174137998_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rrejti-i-grupit-te-grave-edhe-lobi-per-barazi-gjinore-dhuruan-fustane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala