Robin Van Persie ka vendosur të lë Manchester United

Autori:Avdyl Pajaziti

Louis Van Gaal dëshiron Edinson Cavanin për të zëvendësuar sulmuesin Holandez,
Manchester United janë të vendosur për të shitur Robin van Persie, me shpresën se ata mund ta bindin Edinson Cavanin të bashkohet me ta gjatë verës.

Djajtë e kuq duket se do te kthehen ne ligen e kampionëve pas nje sezoni larg, dhe Louis Van Gaal është i gatshëm për të bërë disa ndryshime në skuadër.

Një lojtar që duket si ai mund të jetë në rrugën e tij jashtë Old Trafford është Van Persie. Pavarësisht lidhjeve të tij hollandeze me Van Gaal, për shkak të moshës së sulmuesit dhe çështjet e tij fizike, klubi mund të jetë në kërkim për të shitur atë këtë vit në mënyrë që të rrisë të ardhurat nga shitja.

Nëse Van Persie shkon, Van Gaal dëshiron të sjellë Cavanin nga Paris Saint-Germain.

Cavani është i pakënaqur me pozitën e tij nën Laurent Blanc dhe kjo është vërejtur në fushë pasi ai u zëvendësua në fundjavë.

Është besuar se sulmuesi do të kushtojë rreth 40million funta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/robin-van-persie-ka-vendosur-te-le-manchester-united/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala