Roberto De Niro rikthehet me rol të ri

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas mini-serive në televizion, është gati një film mbi mitin Enzo Ferrari, piloti dhe biznesmeni që themeloi skuderinë e Kokëkuqes me seli në Maranelo në Italisë.

Dhe ai që do të ketë rolin e protagonistit në skermën e madhe, do të jetë i madhi Roberto De Niro.

“Për mua është një nder që do të tregoj jetën e një njeriu të jashtëzakonshëm që revolucionarizoi botën e motorëve. Do të interpretoj pilotin e madh biznesmen që themeloi shtëpinë automobilistike më të famshme në të gjithë botën”, – ka thënë aktori amerikan me origjinë italiane, tashmë 71 vjeç.

Jeta e Enzo Ferrarit do të përshkruhet nga vitet ’45 deri në ato ’80. Producenti Gianni Bozzachi, shpreson të gjejë një regjisor dhe pret një përgjigje nga Clint Eastwood.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/roberto-de-niro-rikthehet-me-rol-te-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala