Risi në Facebook

Autori:Avdyl Pajaziti

Facebook ka shtuar një veçori të re në platformën e rrjetit social, ku përmes një butoni të thjeshtë njerëzit mund të dhurojnë para donacion për iniciativa të ndryshme.

 

screen-shot-2015-08-24-at-1-38-36-pm

Sot, Facebook ka njoftuar se është duke e lansuar butonin ‘donate’ si një veçori për faqet jofitimprurëse dhe iniciativave të ndryshme për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

Përmes këtij butoni, njerëzve do t’u kërkohet që të fusin kredit kartën e tyre për të dhuruar paratë që dëshirojnë për raste të ndryshme.

Ky buton do të lansohet i plotë për të gjitha faqet në Facebook që merren me donacione dhe ndihma të ndryshme. (Lajmi.net)

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/risi-ne-facebook/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala