Rikthehen kolonat e gjata në Merdarë

Autori:Avdyl Pajaziti

Pikëkalimi kufitar ndërmjet Kosovës me Serbinë, Merdar është bllokuar nga kolonat e shumta të automjeteve të qytetarëve që kanë marrë rrugë për në vendet e tyre.

Festa e pashkëve i ka gjetur shumë shtetas kosovarë në kufirin e Merdarës.

Ndonëse ata zgjodhën vikendin për ti kaluar festat, tash duhet të qëndrojnë në radhët e gjata të kolonës që është krijuar në dalje të Kosovës për tu kthyer në shtëpitë e tyre.

Raportohet se kolona është e gjatë deri në një kilometër./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rikthehen-kolonat-e-gjata-ne-merdare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala