Rifillojnë protestat tek Qeveria e Kosovës

Autori:Gazeta Fjala

Ka rifilluar protesta para Qeverisë së Kosovës pas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë që të mbajë në paraburgim prej 30 ditës deputeten e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi.

Menjëherë pas dhënies së lajmit për vendimin e gjykatës, protestuesit kanë filluar të hedhin gjësende të forta në drejtim të objektit të qeverisë, dhe kjo ka nxitur reagimin e policisë, të cilët përsëri kanë filluar shpërndarjen e tyre./Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rifillojne-protestat-tek-qeveria-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala