Revoltat në Shqipëri të paraqitura në fotografi

Autori:Avdyl Pajaziti

Një koleksion me foto të rralla vjen sërish nga fotoreporteri i njohur Nikos Economopoulos, që ka ndjekur zhvillimet në Shqipëri në vitin 1997.

Fotot janë bërë në shkurt të atij viti, kur gjërat po zienin.

Autori thotë se ka ndjekur për dhjetë ditë revoltat në Shqipëri, protestat pro dhe kundër Berishës.

Ai shprehet se ka dokumentuar plagët e hapur të një shoqërie, e cila kishte humbur durimin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/revoltat-ne-shqiperi-te-paraqitura-ne-fotografi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala