Reuters: Të paktën 140 të vrarë në sulmet terroriste në Paris

Autori:Avdyl Pajaziti

Agjencia e lajmeve Reuters, duke u thirrur në burime zyrtare të Parisit, raporton se numri i përgjithshëm i të vrarëve shkon në rreth 140 njerëz.

Siç raporton Reuters, të paktën 120 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e sulmit terrorist që ka ndodhur në disa restorante, në një sallë koncertresh dhe një stadiumin e Parisit.

“Horror në Paris” është titulli kryesor i Reuters.

Presidenti francez, Francois Hollande e ka quajtur sulm të paparë terrorist.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/reuters-te-pakten-140-te-vrare-ne-sulmet-terroriste-ne-paris/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala