Rektori Zejnullahu ia ndërron emrin universitetit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas ndërrimit të emrit nga Qeveria Thaçi II, Universitetit të Prishtinës duket se i është ndërruar emri sërish. Por, tash mund të lexohet vetëm për ata që i kuptojnë formulat matematikore. Kush si kupton, rektori Zejnullahu ka kapacitet t’ua shpjegojë si matematicien i njohur që është.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rektori-zejnullahu-ia-nderron-emrin-universitetit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala