Rekordi i shpejtësisë me dy rrota [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Duke ngasur 2 minuta biçikletën apo motoçikletën nuk është mbresëlënëse. Por duke e ngasur makinën një milje vetëm me dy rrota po që është .

Këtë vit në festivalin e shpejtësis në Goodwood, u mbajt një ngjarje ku garuan një shumëllojshmëri e makinave dhe shoferëve .Shoferi Terry Grant vendosi rekordin për ngasjen e makinës për 1 milje në dy rrota me një kohë prej 2 minuta dhe 10 sekonda.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rekordi-i-shpejtesise-me-dy-rrota-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala