Rekord. Nju Jorku, 11 ditë pa vrasje

Autori:Avdyl Pajaziti

Njëmbëdhjetë ditë pa vrasje në Nju Jork. Një gjë e tillë nuk ndodhte prej vitit 1994 dhe ka kaluar tashmë me një ditë rezultatin e një viti më parë, kur pak a shumë në të njëjtën periudhë pati dhjetë ditë rasht pa krime vrasjeje. Lajmi është shfrytëzuar nga kryebashkiaku Bill de Blasio për të lëvduar punën e agjentëve të policisë, pas gafës që bëri pak kohë më parë kur deklaroi se policia ishte raciste dhe e dhunshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rekord-nju-jorku-11-dite-pa-vrasje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala