Receta e thjeshtë që shkrin yndyrërat rreth barkut

Autori:Avdyl Pajaziti

Planifikoni që  të humbni peshë që të mund të bëni belin tuaj më  të hollë?

Këtu është një metodë e shpejtë, e sigurt dhe krejtësisht natyrale për të humbur  yndyrnat e tepërta rreth pjesës së barkut.

Sekreti? Banane!

Banane është një lloj i frutave të cilat përmbajnë sasi të mëdha të kaliumit që ndihmon ndërtimin e muskujve të fortë dhe eliminimin e toksinave nga trupi.

Dhe kur bananet kombinohen me farat e lirit dhe jogurt, përshpejtohet puna e metabolizmit dhe në këtë mënyrë ndihmohet procesi i humbjes së peshës.

Më poshtë është mënyra e përgaditjes së kësaj recete mrekullibërëse për humbjen e barkut në shumë pak kohë.

Përbërësit e nevojshëm:

1 banane

1 portokall

½ gotë jogurt me pak ose aspak yndyrë

1 lugë gjelle vaj kokosi

¼ lugë gjelle pluhur xhenxhefili

2 lugë fara liri

2 lugë pluhur i hirrës

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë.

  1. Përziej të gjithë përbërësit në një mikser
  2. Pi dhe shijoje.

Mbani në mend se për ta parë efektin duhet ta konsumoni në mënyrë të vazhdueshme duke e përgaditur të freskët ndërsa ata që e kanë provuar janë shprehur se rezultatet kanë filluar t’i shohin pas një jave.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/receta-e-thjeshte-qe-shkrin-yndyrerat-rreth-barkut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala