Rebeka e mund kancerin

Autori:Zekirja Shabani

Rebeka, vajza që keni mundur ta shihnit nëpër posterë në çdo kënd të Prishtinës, ku kërkohej ndihmë në mënyrë që të shërohej nga leukemia, pas një beteje gati dy vjeçare arrin ta mundë plotësisht këtë sëmundje.

Lajmin e ka bërë të ditur nëna e Rebekës, Xheraldina Rexhepi, e cila në një postim të saj në Facebook ka shkruar: “It’s a public secret: My baby is cancer free!”

Rebeka ishte diagnostikuar me leukemi para dy vitesh. Rasti i saj kishte prekur shumë qytetarët e Kosovës, të cilët bënë organizime e fushata të ndryshme për mbledhjen e ndihmave për shërimin e saj.

Pothuajse dy vite me radhë, Rebeka ka pasur operacione të ndryshme dhe terapi të rënda, ndërsa tani më në fund duket se e ka fituar bindshëm betejën me këtë sëmundje.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rebeka-e-mund-kancerin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala