Rama pritet me protesta në Bruksel

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur me protesta në Bruksel, ku ndodhet për një vizitë zyrtare. Një grup shqiptarësh kanë protestuar për prishjen e shtëpive të tyre në Shqipëri. Qytetarët mbanin në duar pankarta me mbishkrimin “Mos dhunoni familjarët tanë”, “Zoti kryeministër po shkatërron kursimet e jetëve tona”, “Mos prishni shtëpitë tona” etj. Rama pritet të takohet në Brukesel me zyrtarë të PE-së, KiE-së dhe KE-së. Një ditë më parë ai ishte në Itali/lapsi.al

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rama-pritet-me-protesta-ne-bruksel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala