“Rama ngritë tension mes Shqipërisë dhe Greqisë”

Autori:Gazeta Fjala

Mediat greke vazhdojnë t’i mëshojnë idesë se deklaratat e kreut të qeverisë shqiptare ishin provokuese si dhe shkak i cenimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Pas gazetës greke “Ethnos”, e cila komentoi ditën e djeshme qëndrimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me shembjen e shtesës së ndërtuar pa leje në Kishën e Dhërmiut, sot reagon e përditshmja “Kathimerini”.

Në shkrimin e titulluar “Deklaratat provokuese nga Edi Rama”, sipas “Kathimerini” debati për kishën e Dhërmiut i ka cenuar marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës.

Gazeta greke, thekson se në rritjen e tensioneve rol ka patur kryeministri shqiptar, Edi Rama. “Komentet e tij në rrjetet sociale i kanë shtuar polemikat”, shkruan gazeta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rama-ngrite-tension-mes-shqiperise-dhe-greqise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala