Ragip Begaj 33 mijë euro për vetura të reja

Autori:Avdyl Pajaziti

Parkingu i Komunës së Malishevës, tash e tutje do të dukët me ndryshe. Pjesë e tij shumë shpejt do të behën edhe disa vetura me kilometrazh zero-zero.

E për blerjen e këtyre veturave kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj ka vendosur që ti shpenzoj 32 mijë e 880 euro.

Derisa, sipas njoftimit të bërë publik në KRPP furnizimin me to do ta bajt kompania “Auto Mita”, nga Prishtina që edhe është shpallur fituese e tenderit.

Në garë për tenderin “Furnizim me vetura për komunën e Malishevës” kanë qenë tri kompani. Kurse vlera me e lartë e ofruar për shitje të veturave ka qenë 42 mijë e 900 euro./Gazeta Fjala/.

KRPP

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ragip-begaj-33-mije-euro-per-vetura-te-reja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala