Radikalizohet Ramushi: Do ta arrestojmë Isën nëse arrestohen deputetë

Autori:Avdyl Pajaziti

Opozita mund të pranojë dialog, vetëm pasi kryeministri Mustafa të heqë dorë nga marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi.

Në një intervistë në Interaktiv kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se opozita do ta bllokojë punën e qeverisë së Kosovës shumë shpejt.

Ai pohoi se nëse pushteti insiston të arrestojë deputetët që hodhën gaz, populli do ta arrestojë Isa Mustafën.

“Do i lirojmë ata ose do e arrestojmë Kryeministrin Mustafa na në emër të popullit, pra nuk ka këtu kthim prapa”, tha Haradinaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/radikalizohet-ramushi-do-ta-arrestojme-isen-nese-arrestohen-deputete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala