Radikalëve Serb, u djeg 24 marsi

Autori:Zekirja Shabani

Të martën kur u shënua përvjetori i 16 i dëbimit të forcava Serbe nga Kosova, Vosjllav Sheshel ka protestuar duke djegur flamurat e NATO-s, BE-së, dhe Kosovës në qendër të Beogradit.

Bashkë me dhjetëra protestues Sheshel, në këtë mënyrë kanë protestuar në rrugët e Beograd-it si shenjë kundërshtimi për sulmet e NATO-s që u bënë 16 vite më parë kundër Serbisë. Njësitet policore kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/radikaleve-serb-u-djeg-24-marsi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala