Qyteti i mbuluar nga hiri (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një qytet në Kilin Jugo është mbuluar tërësisht nga një shtresë me hi, pas shpërthimit të papritur të vullkanit Calbuco, të mërkurën.
Fotot e mrekullueshme tregojnë një varkë të zhytur plotësisht nën rërën me hi në qytetin Ensenada, pranë Puerto Varas. Në një tjetër imazh, një njeri është duke pritur në një stacion autobusi në pritje për t’u evakuuar pas një shpërthimi të dytë që ndodhi të enjten.

aa

Dy shpërthimet nga Calbuco u panë të ndodhin këtë javë, shpërthime që nuk ishin parë për më shumë se 40 vjet, dhe që dërgoi shtëllunga me blozë në më shumë se gjashtë milje larg.

aaa

aaaa

aaaaa

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qyteti-i-mbuluar-nga-hiri-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala