Qysh me pastru dhomën për 10 minuta?

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë njerëz e shohin të vështirë pastrimin e dhomës së tyre. Për të kryer shpejt punë ndiqni hapat e mëposhtëm

Filloni duke mbledhur të gjitha gjërat nga qoshet e dhomës, mbi kurrizin e karriges dhe gjitha gjërat që janë jashtë vendit të vet

2

Mblidhni të gjitha gjërat që i keni shpërndarë në dhomë qofshin ato edhe të vogla dhe vendosni ato në vendet e duhura

3

Krijoni një hapësirë për gjërat që duhet ti largoni nga dhoma juaj. Mblidhni ato në një vend dhe pastaj i hiqni nga aty

4

Merrni gjitha gjërat që duhet ti largoni nga dhoma juaj dhe qoni në vendin e vet duke mos humbur kohë me grumbullimin e tyre. Pasi ti keni kthyer ato në vendin e tyre sistemoni gjërat në tavolinën tuaj të punës

7

Filloni mbledhjen e pluhurit nga mobilet, nëse ato janë nga druri ju duhet të merrni një pastrues druri për to apo merrni një leckë të lagur me ujë të ngrohtë dhe sapun. Pastroni me një thithëse gjithë dhomën

8

Blini apo përpunoni një pastrues për të pastruar gjitha pjesët tjera të dhomës në të cilat nuk aplikohet pastruesi i drurit, të tilla si në dritare etj

9

Nëse ju doni mund të përdorni një parfum për dhomë.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qysh-me-pastru-dhomen-per-10-minuta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala