Si ti riktheni fotografitë e fshira në iOS 8?

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëse aksidentalisht fshini një foto ose video iOS 8, ju mund ta riktheni brenda 30 ditëve. Kjo mundësi është shtuar në verzionin e fundit të iOS.

Rikthe fotot ne iphone

Kur një foto ose video fshihet, iOS 8 vendoset në një album të quajtur Recently Deleted. Ju mund të hyni në këtë album duke hapur aplikacionin Photos->Recently Deleted.
qysh me rikthy fotot ne iphone

Albumi Recently Deleted tregon të gjitha fotot dhe videot që keni fshirë së bashku me numrin e ditëve që keni afat për t’i rikthyer ato. Zgjedhni foton që dëshironi ta riktheni dhe selektojeni.
qysh mi kthy fotot qe i kom fshi ne iphone

Pasi ta keni hapur foton, klikoni mbi opcionin Recover që gjendet në anën e djathtë poshtë./qysh.me/
rikthe fotot e fshira ne iphone

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qysh-me-i-rikthy-fotografite-e-fshira-ne-ios-8/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala