Si të bëni orë muri?

Autori:Avdyl Pajaziti

Duke kërkuar për një orë muri unike për shtëpinë tuaj ju sigurisht se humbni shumë kohë. Mësoni si të bëni një orë muri me disa hapa të thjeshtë

Gjërat që ju duhen:

  • Copë e rrumbullakët prej druri me një vrimë 1/2 inch në qendër
  • Letër ambalazhi
  • Aparat orësh ( mund të blihet në dyqanet artizanale )
  • Ngjitës
  • Gërshërë
  • Laps

1a

Hapi 1: Vendosni drurin mbi letrën dekoruese dhe me një laps vizatoni rrethin e saj

2

3

4

Hapi 2: Prisni letrën përgjatë rrethit të vizatuar me laps

5

Hapi 3: Mbuloni sipërfaqen e drurit me një ngjitës, vendosni letrën dekoruese mbi drurin dhe kapni mirë atë me ngjitës

7

8

Hapi 4: Shtoni mekanizmin lëvizës nëpër vrimë në qendër, duke bërë vrimën edhe në letrën dekoruese

9

2

Hapi 5: Ju tanimë keni orën unike për shtëpinë tuj

3

4

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qysh-me-bo-ore-muri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala