Qumështarët: Qeveria të shpëtojë 40 mijë vende pune

Autori:Avdyl Pajaziti

Qindra prodhuesi dhe përpunuesi të qumështit kanë filluar marshin protestues.

Ata së shpejti do të arrijnë para objektit të Qeverisë. Ndërkohë, në duar po mbajnë pankarta “Qeveri shpëto 40 mijë vende pune”, “Bleni produkte vendore”, “Ne jemi me prodhuesit vendor”.

Protestuesit në një arkivol kanë vendosur produktet e huaja, ku shkruan “Varrose të keqen”.

unnamed (1)

 

unnamed

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qumeshtaret-qeveria-te-shpetoje-40-mije-vende-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala