Qumështarët përsëri në protestë

Autori:Zekirja Shabani

Shoqata e Prodhuesëve të Qumështit se bashku me Shoqatën e Qumështoreve të Kosovës të martën në Prishtinë në sheshin  Skënderbeu dhe Nënë Tereza, do të shpërndajnë qumësht falas për të gjithë ata qe kanë nevojë.

Kjo do të jetë forma e protestës së radhës së këtyre dy shoqatave, në mbrojtje të prodhimit vendës karshi importit.

Kjo protestë organizohet me qëllim që të tërheqim vëmendjën e qeverisë se shëndeti, puna dhe prodhimi vendor janë të shenjëta dhe ne qytetaret e këtij vendi nuk bëjmë asnjë lloj kompromisi me të ardhmen tonë dhe të femijeve tonë”, thuhet në njoftimin për protestë.

Shëndeti, puna dhe prodhimi vendës, sipas organizatorëve janë të rrezikuara për këët edhe do ti mbrojnë me forcë dhe me protestë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qumeshtaret-perseri-ne-proteste/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala