Qumësht falas në Prishtinë

Autori:Zekirja Shabani

Prodhues dhe përpunues të qumështit, të martën kanë derdhur e kanë falur qumësht për qytetarët në qendër të Prishtinës.

Në këtë formë ata kanë protestuar në mbrojtje të prodhimit vendës karshi importit.

“Kjo protestë organizohet me qëllim që të tërheqim vëmendjën e qeverisë se shëndeti, puna dhe prodhimi vendor janë të shenjëta dhe ne qytetaret e këtij vendi nuk bëjmë asnjë lloj kompromisi me të ardhmen tonë dhe të femijeve tonë”, kanë thënë qumështarët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qumesht-falas-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala