Qingji i vogël ia kalon edhe Zogut të Tunës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kënga “Qingji i Vogël” është kënga më e shikuar shqip në Youtube. Kjo këngë është edhe më e shikuar se “Zogu” i Tunës.

Kënga më e dashur për fëmijët, e kënduar nga Pëllumb Hajdari ka 24.45 milionë shikime, përderisa ajo e Tunës 23 milionë. Këngët tjera janë dukshëm nën këtë listë. Klikimi më i madh i këtyre dy këngëve me tekst dhe domethënie diametralisht të kundër tregon edhe antagonizmat e shoqërisë kosovare.
Hiti i padiskutueshëm për fëmijë mund të shikohet në linkun e mëposhtëm: https://www.youtube.com/watch?v=kqxIMajk_Fo

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qingji-i-vogel-ia-kalon-edhe-zogut-te-tunes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala