Qeveria u ndërton shtëpi kosovarëve që nuk i pranon Evropa

Autori:Avdyl Pajaziti

Kosovarët që nuk po i pranojnë vendet e Evropes, e të cilet do të kthehen në Kosovë do t’i  kushtojnë goxha shumë qeverisë së Kosoovës.  Atyre që riatdhesohen qeveria me para të buxhetit si fillim do t’ua ndërtojë 12 shëpi, në tri qëndra të Kosovës. E kjo punë do kushtojë hiq më pak se 191 mijë euro.

Ndërtimin e këyre shtëpive, që për nga sipërfaqja duket të jenë goxha lokzose do të bëjnë tri kompani, që edhe janë shpallë fituese në mesin e 13 konkuretëve, raporton Gazeta Fjala.

“Lot 3ANDI GRUOP &AREA-Prishtinë- Kamenicë. Lot 5NN- PRISHTINA  &  NPT – LONI–Prishtinë- Pejë dhe Lot 6NN- PRISHTINA  &  NPT – LONI–Prishtinë- Pejë”.

Kontrata “Ndërtimi i Shtëpive për familjet e riatdhesuar nga vendet e Bashkimit Evropian” mes kompanive fituese dhe Ministrisë së Mjedist do të nëshkruhet me datën 20 të këtij muaji.

Vlera e përgjithshme e kontratës 65,983.61 euro për LLOT 3. Vlera e përgjithshme e kontratës 62,419.78 euro  për LLOT 5 dhe Vlera e përgjithshme e kontratës 62,419.78 euro për LLOT 6

Më poshtë mund t’i shiheni edhe vleren totale të një shtëpi dhe sipërfaqen është do të ketyë ajo pas ndërtimit./Gazeta Fjala/.

Loto 3:

Oferta pershtepine me 45m2 çmimi 12,924.71 € Lot 3

Oferta pershtepine me 65m2 çmimi14,868.71 € Lot 3

Oferta pershtepine me 75m2 çmimi 15,830.96 € Lot 3

Oferta pershtepine me 95m2 çmimi 23,079.23 € Lot 3

Loto 5:

Oferta pershtepine me 45m2 çmimi    11,841.07 € Lot 5

Oferta pershtepine me 65m2 çmimi    13,929.46 € Lot 5

Oferta pershtepine me 75m2 çmimi    15,705.91 € Lot 5

Oferta pershtepine me 95m2 çmimi    20,888.78 € Lot 5

Loto 6:

Oferta pershtepine me 45m2 çmimi    11,841.07 € Lot 6

Oferta pershtepine me 65m2 çmimi    13,929.46 € Lot 6

Oferta pershtepine me 75m2 çmimi    15,705.91 € Lot 6

Oferta pershtepine me 95m2 çmimi    20,888.78 € Lot 6

 

 

 

 

 

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-u-nderton-shtepi-kosovareve-qe-nuk-i-pranon-evropa/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala