Qeveria shqyrton draftligjin për Forcat e Armatosura

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e vet të radhës, në të cilën pritet të shqyrtohet drafti i Ligjit për transformimin e FSK në Forca të Armatosura të Kosovës.

Demolli të enjten e kaluar, në mbledhjen e Parlamentit, në të cilën në rend dite ishin pyetjet e deputetëve, duke iu përgjigjur Donika Kada-Bujupit nga AAK-ja, tha se draft-ligjin për transformimin e FSK-së në FAK ka dy muaj që ia kanë dorëzuar qeverisë.

“Jam i sigurt që Qeveria këto amendamente do t’i shqyrtojë në mbledhjen e ardhshme dhe do t’ia dërgojë Kuvendit për aprovim”, tha Demolli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-shqyrton-draftligjin-per-forcat-e-armatosura/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala