Qeveria shpreson të bëhet mirë

Autori:Zekirja Shabani

Qeveria e Kosovës ka miratuar programin katërvjeçar të saj.

“Ky program do të jetë program i shpresës dhe secilin qytetar të Kosovës do ta bëjë të ndihet krenar”, tha Kryemnistri i Kosovës, Isa Mustafa.

Në mbledhjen e sotme po ashtu u njoftuar edhe për takimin e ardhshëm të Qeverisë së Kosovës me atë të Shqipërisë. Mustafa bëri të ditur se mbledhja e dy qeverive do të mbahet më 23 mars, e para saj në Kosovë do të vijë ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati. Ky i fundit do të jetë në Kosovë të premten, për të bashkërenduar dhe për të parë se deri ku kanë arritur punët ndërmjet dy qeverive.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-shpreson-te-behet-mire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala