Qeveria nis meremetimin e ndërtesës (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës ka filluar meremetimin e ndërtesës së dëmtuar gjatë protestave të fundit. Protestat që eskaluan në dhunë ishin organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje për largimin e tashmë ish ministrit Jablanovic.. Protestuesit kishin filluar të gjuajnë me gjesende të forta në drejtim të objektit të qeverisë duke shkaktuar dëme prej mijëra eurosh, të cilat do të paguhen nga buxheti i shtetit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-nis-meremetimin-e-nderteses-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala