Qeveria ndërmerr masa të sigurisë në prag të protestave (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

Opozita kosovare ka paralajmëruar se do të mbajë prostë më 28 nëntor, për të kundërshtuar marrëveshjen për Asociacionin dhe atë për Demarkacionin me Malin e Zi.

Qeveria si duket menjëherë po ndërmerr hapa parandalues. Në ndërtesën e qeverisë shihet se po bëhen punime. Xhamat e ndërtesës janë duke u plastifikuar, raporton lajmi.net.

Më herët, në protestat kundër Aleksandar Jabllanoviqit, pikërisht xhamat e Qeverisë, u thyen nga protestuesit, në protestat e organizuara nga partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovë.qeveriaqeveria1qeveria2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-ndermerr-masa-te-sigurise-ne-prag-te-protestave-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala