Qeveria ndan mjetet për pensionet e veteranëve

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për transferimin e mjeteve financiare për veteranët e luftës së UÇK-së , nga Ministria e Financave tek ajo e Punës.

Ministri i Punës Arban  Abrashi me këtë rast ka thënë se do të jenë në dispozicion 8 milionë euro për të paguar pensionet e veteranëve dhe se janë pranuar 12 mijë  aplikacione.

Ndërsa, kryeministri Isa Mustafa ka deklaruar se Qeveria ka kryer obligimet ndaj veteranëve .

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-ndan-mjetet-per-pensionet-e-veteraneve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala