Qeveria ndan 141 mijë euro për verifikimin e veteranëve

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës ndau sot mjetet për punën e Sekretarisë së Komisionit Qeveritar për Njohje dheVerifikimitë kategorive të dala nga lufta në vlerë prej 141 mijë e 700 euro. Po ashtu, në këtë mbledhje u bë ndarja e 100 mijë eurove për renovimit të stadiumit “Riza Lushta”, në Mitrovicë, i cili muaj më parë është dëmtuar nga zjarri.
Zëvendëskryeministri Kujtim Shala ka arsyetuar kërkesën e zyrës së kryeministrit duke thënë se ky komision ka një punë voluminoze dhe e cila ka koston e saj.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-ndan-141-mije-euro-per-verifikimin-e-veteraneve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala