Qeveria miraton nismën për marrëveshjen kufitare me Malin e Zi

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e rregullt të saj ka miratuar sot nismën për marrëveshjen kufitare-shtetërore në mes të Kosovës e Malit të Zi.
Kryeministri Isa Mustafa e vlerësoi këtë shumë të rëndësishme pasi Kosova po shënon vijat kufitare me shtetet fqinj.

Ndërkaq, zëvendëskryeministri Hashim Thaçi tha se me këtë marrëveshje do të ruhet integriteti territorial i shtetit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-miraton-nismen-per-marreveshjen-kufitare-me-malin-e-zi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala