Qeveria mbledhje urgjente para seancës

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës ka ftuar në takim urgjent konsultativ të gjithë ministrat për në orën 15:30 deri në 16:00 para seancës së Kuvendit të Kosovës.

“Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme, por takimi është ftuar që të konsultohen i gjithë kabineti para se të fillojë mbledhja e qeverisë”, ka thënë një zyrtar i qeverisë për portalin INFOKUSI.

Ndryshe, edhe sot opozita ka paralajmëruar bllokimin e seancës së Kuvendit duke insistuar që nuk do të lejojnë që të mbahet deri në realizimin e kërkesave të tyre, e që janë anulimi i marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe dhe atë të demarkacionit me Malin e Zi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-mbledhje-urgjente-para-seances/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala