Qeveria i jep 4 milionë RTK-së

Autori:Gazeta Fjala

Qeveria e Kosovës ka ndarë katër milion euro për Radio Televizionin e Kosovës.

Këto mjete transmetuesi publik do t’i ketë në dispozicion vetëm për gjashtë muaj të vitit 2016.

Gjatë kësaj periudhe komisioni funksional në bazë të ligjit aktual të RTK-së të gjejë mënyrën e financimit të RTK.

Ky propozim i Qeverisë është përkrahur edhe nga Komisioni për Buxhet dhe Financa gjatë amandamentimit të projektbuxhetit për vitin 2016, transmeton rtklive.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-ia-jep-4-milione-rtk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala